Reklama

Kiermasz i festiwal

Kiermasz i festiwal

07.11.2004
Czyta się kilka minut
Na początku to pisarze mieszkający w Krakowie i atmosfera miasta były głównym powodem organizowania tutaj Targów Książki. Teraz to Targi ściągają do miasta rzesze pisarzy...
T

Targi Książki w Krakowie dopracowały się już chyba ostatecznej formuły. I to - paradoksalnie - najmniej przypominającej klasyczne imprezy targowe, przeznaczone dla branży, nie dla indywidualnych odwiedzających. W Krakowie mamy wielki kiermasz i festiwal zarazem.

Po pierwsze więc - stoiska wydawców promujących książki. Ich liczba rośnie z roku na rok, tym razem było ich 330. Wystawcy nie tylko prezentują nowości i udzielają symbolicznych rabatów, ale i zapraszają autora, do którego ustawia się kolejka po autograf. - Każdy może znaleźć w księgarni większość tych książek - mówi Joanna Sułek, komisarz imprezy - ale nigdzie indziej nie znajdzie w jednym miejscu tylu ludzi książki: wydawców i autorów, z którymi można porozmawiać, zapytać, dlaczego książka powstała, pospierać się o zakończenie.

Z edycji na edycję układ stoisk w hali targowej staje...

4678

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]