Reklama

Kaspij

Kaspij

26.02.2018
Czyta się kilka minut
Miałem jak wszyscy pisać na temat ojczyzny, ale mi się google maps otworzyło niechcący. „A co ja będę... – pomyślałem. – Prochu nie wymyślę, kraju nie zbawię”.
I

I kliknąłem sobie myszą, a potem w lewo przesunąłem, w prawo. Klikasz i już. Na satelitę przełączasz. Psią budę można wypatrzeć w Koluszkach, boisko orlik w Iwoniczu-Zdroju, Studio Urody w Kazimierzy Wielkiej, jeśli się ma życzenie. No ale, jak wspomniałem, chwilowo straciłem serce dla ojczyzny i zniosło mnie gdzieś między Tandaj i Akkystau.

Kierowcy nam powiedzieli, że to dobry skrót, a ja chciałem jak najprędzej dojechać nad morze. Na mapie może i był to skrót, ale w rzeczywistości gehenna. Kiedyś pewnie leżał tu jakiś asfalt, ale droga wyglądała jak po trzęsieniu ziemi albo bombardowaniu. Dwadzieścia, trzydzieści na godzinę i trzeba się było trzymać kierownicy, żeby nie grzmocić głową w sufit. Za autem ciągnęła chmura pyłu. Termometr pokazywał 35 stopni. Nawigacja minus 25 metrów. Pierwszy raz w życiu jechałem przez depresję. Wyobrażałem sobie, że to niecka, zagłębienie w...

4245

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]