Szanowny Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym informujemy, że wprowadziliśmy zmiany w Regulaminie Serwisu i Polityce Prywatności. Prosimy o poświęcenie kilku minut, aby się z nimi zapoznać. Możliwe jest to tutaj.

Rozumiem

Reklama

Kaspij

Kaspij

26.02.2018
Czyta się kilka minut
Miałem jak wszyscy pisać na temat ojczyzny, ale mi się google maps otworzyło niechcący. „A co ja będę... – pomyślałem. – Prochu nie wymyślę, kraju nie zbawię”.
I

I kliknąłem sobie myszą, a potem w lewo przesunąłem, w prawo. Klikasz i już. Na satelitę przełączasz. Psią budę można wypatrzeć w Koluszkach, boisko orlik w Iwoniczu-Zdroju, Studio Urody w Kazimierzy Wielkiej, jeśli się ma życzenie. No ale, jak wspomniałem, chwilowo straciłem serce dla ojczyzny i zniosło mnie gdzieś między Tandaj i Akkystau.

Kierowcy nam powiedzieli, że to dobry skrót, a ja chciałem jak najprędzej dojechać nad morze. Na mapie może i był to skrót, ale w rzeczywistości gehenna. Kiedyś pewnie leżał tu jakiś asfalt, ale droga wyglądała jak po trzęsieniu ziemi albo bombardowaniu. Dwadzieścia, trzydzieści na godzinę i trzeba się było trzymać kierownicy, żeby nie grzmocić głową w sufit. Za autem ciągnęła chmura pyłu. Termometr pokazywał 35 stopni. Nawigacja minus 25 metrów. Pierwszy raz w życiu jechałem przez depresję. Wyobrażałem sobie, że to niecka, zagłębienie w...

4245

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]