Ładowanie...
Karol III, też wielki
Ekumenizm należy już u nas, w Kościele rzymskokatolickim i w wielu innych, do swoistej poprawności kościelnej: raczej nie wypada publicznie atakować innych chrześcijan, trzeba co jakiś czas, głównie w styczniu, zrobić jakąś wspólną modlitwę czy dyskusję. Są ludzie, którzy się tym zajmują z racji swoich funkcji i z podszeptu sumienia. Działają jednak głównie w większych miastach, gdzie są kościelne władze i uczelnie, gdzie też łatwiej o różne nowości.
Wciąż jednak mało jest chrześcijan przejętych sprawą Jedności w zwykłych polskich parafiach, zborach, klasztorach. Do tych nielicznych należy właśnie ojciec Lipiński. Zdalnie kieruje majowymi spotkaniami ekumenicznymi w Kodniu nad Bugiem, gdzie kiedyś był przełożonym klasztoru ojców oblatów, ale tego mu mało: sięgamy podobnymi modlitwami do nieba także ze świętokrzyskiego szczytu.
Mamy trzech...
DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!
Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!
Masz już konto? Zaloguj się
Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.
360 zł 160 zł taniej
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.
Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.
Napisz do nas
Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.
Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!
Newsletter
© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]