Reklama

Kamera! Akcja!

Kamera! Akcja!

26.04.2011
Czyta się kilka minut
W mnogości wszelkich apeli opartych na tutejszych wzorach apelowania, wypracowanych przez pokolenia, znalazłem jeden oderwany nieco od rutyny i prostoty tego gatunku.
D

Daleko mu do wezwań Agenta Tomka czy byłej dziennikarki Ewy Stankiewicz, wołających do sumienia Platformy Obywatelskiej, by natychmiast oddała władzę. Są to apele wynikłe z marzeń poczciwych i snów heroicznych, dochodzące spod wędrujących namiotów. Trudno sobie wyobrazić, by PO, będąca rodzajem stugłowego potwora bez sumienia, te marzenia wzięła pod uwagę i zareagowała na nie inaczej niż śmigusowo, a zwłaszcza dyngusowo.

Apel, który znalazłem w sieci, niczym - ani konstrukcją, ani tradycją - nie przypomina łatwizny szarży kawalerii na czołg w ruchu. Choć może przesadzam, jakoś przypomina. Jego autorem jest Ludwik Dorn. Wzywa on "lud pisowski", którego jest zadeklarowanym przyjacielem, by ten zaczął zabijać wroga śmiechem, który to sposób jest "skuteczniejszy niż inwektywy, wyklinania i zaklinania". Dorn woła o film "dokumentalno-komediowy" lub o śmieszny...

3279

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]