Reklama

Ładowanie...

Już zaraz

24.03.2006
Czyta się kilka minut
Gdy sen nie bierze, otwieram radio. Jest piąta rano, w Toruniu ktoś śpiewa pieśń o Weronice. Ale potem nagle (powtórka?) włącza się minister, ten od służbowych podejrzeń, którego zakonny gospodarz zapytuje... o intencje, jakimi kieruje się największy w tym momencie przeciwnik rządu. I minister odpowiada dobitnie, wartościujących przymiotników nie szczędząc. Żebyż słowo o własnych zamiarach i planach, o tym, co dobrego robić zamierza i już robi. Nie, to ostre strzelanie do wroga. Trwa kilka minut zaledwie, potem wraca modlitwa: Godzinki, zawsze o tej porze bardzo pięknie śpiewane.
J

Już zaraz pierwsza rocznica odejścia Jana Pawła II. Będziemy ją obchodzić całym sercem. Jakby poszukać w gazetach, już można doczytać się różnych zapowiedzi. Tylko że biegną one jakby zupełnie osobno od całej reszty rzeczywistości, z którą zdają się nie łączyć ani jednym akordem. Jesteśmy w świecie rozliczeń za przeszłość i zajadłej wojny o dzień dzisiejszy. To nie ta jedna malutka audycja, którą słyszałam nad ranem między modlitwami. To cała seria sądów nad przeciwnikami, z którymi wolno przecież i trzeba się różnić, ale dla których zdaje się nie być miejsca w tej samej Polsce.

Kraków, odwiedzający w Pałacu Sztuki wystawę "Twarze bezpieki", dopiero co świętował z udziałem bardzo poważnych osobistości ukazanie się książki "Donos na Wojtyłę". Paradoksalnie podniecenie wywołało świadectwo bezradności wrogich Kościołowi agend, tak jakby działalność kapłańska,...

2560

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
90,00 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
260,00 zł

540 zł 280 zł taniej (od oferty "10 dni" na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10 dni
15,00 zł

Przez 10 dni (to nawet 3 kolejne wydania pisma) będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]