Reklama

Już zaraz

Już zaraz

24.03.2006
Czyta się kilka minut
Gdy sen nie bierze, otwieram radio. Jest piąta rano, w Toruniu ktoś śpiewa pieśń o Weronice. Ale potem nagle (powtórka?) włącza się minister, ten od służbowych podejrzeń, którego zakonny gospodarz zapytuje... o intencje, jakimi kieruje się największy w tym momencie przeciwnik rządu. I minister odpowiada dobitnie, wartościujących przymiotników nie szczędząc. Żebyż słowo o własnych zamiarach i planach, o tym, co dobrego robić zamierza i już robi. Nie, to ostre strzelanie do wroga. Trwa kilka minut zaledwie, potem wraca modlitwa: Godzinki, zawsze o tej porze bardzo pięknie śpiewane.
J

Już zaraz pierwsza rocznica odejścia Jana Pawła II. Będziemy ją obchodzić całym sercem. Jakby poszukać w gazetach, już można doczytać się różnych zapowiedzi. Tylko że biegną one jakby zupełnie osobno od całej reszty rzeczywistości, z którą zdają się nie łączyć ani jednym akordem. Jesteśmy w świecie rozliczeń za przeszłość i zajadłej wojny o dzień dzisiejszy. To nie ta jedna malutka audycja, którą słyszałam nad ranem między modlitwami. To cała seria sądów nad przeciwnikami, z którymi wolno przecież i trzeba się różnić, ale dla których zdaje się nie być miejsca w tej samej Polsce.

Kraków, odwiedzający w Pałacu Sztuki wystawę "Twarze bezpieki", dopiero co świętował z udziałem bardzo poważnych osobistości ukazanie się książki "Donos na Wojtyłę". Paradoksalnie podniecenie wywołało świadectwo bezradności wrogich Kościołowi agend, tak jakby działalność kapłańska,...

2560

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]