Reklama

Jesteśmy frajerami?

Jesteśmy frajerami?

17.02.2014
Czyta się kilka minut
„TP” 4 / 2014
P

Paulina Wilk, autorka artykułu na temat niepłacenia abonamentu RTV, skupiła się na jakości mediów publicznych oraz wpływie odbiorców na ramówkę, upatrując w tym głównej przyczyny uchylania się od płacenia. Zapewne jest to jedna z przyczyn, jednakże raczej drugorzędna. Znam wielu ludzi, którzy bardzo cenią sobie np. publiczne radio, jednakże nie płacą abonamentu, nie kryjąc się z tym faktem. Mówię tu o osobach wykształconych, zamożnych, często pracujących na państwowych posadach. Tak więc sprowadzanie niepłacenia abonamentu do jakości mediów nie oddaje istoty problemu, który wynika z innych czynników.
Pierwszym z nich jest kultura prawna społeczeństwa, w którym łamanie prawa nie jest naganne. Nie dotyczy to jedynie zwykłych obywateli, ale elity, ludzi zamożnych, wykształconych, piastujących funkcje publiczne, w przypadku których odpada argument o braku środków na zapłacenie...

3054

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]