Reklama

Jeśli miłości bym nie miała

Jeśli miłości bym nie miała

09.01.2005
Czyta się kilka minut
Zwolennicy: - To święta. Przeciwnicy: - Poświęcała się dla innych, ale zaniedbała córkę. Nie może być wzorem.Na zrobionej krótko przed śmiercią fotografii Aleksandra Gabrysiak siedzi w niebieskiej bluzce wsparta o dwie kule. Patrzy w dal.
Z

Zdjęcie zrobiła najbliższa przyjaciółka, Grażyna Świątecka. Jest dyrektorem Instytutu Kardiologii Akademii Medycznej w Gdańsku, Aleksandrę Gabrysiak poznała na studiach.

- To historyczna fotografia - mówi nieśmiało patrząc na zdjęcie. - Może zawieszą ją kiedyś na kolumnadzie Berniniego?

Na otaczającej Bazylikę św. Piotra kolumnadzie podczas uroczystości beatyfikacyjnych i kanonizacyjnych wiesza się portrety wynoszonych na ołtarze.

Osoba

Aleksandra Gabrysiak, rocznik 1942. Dla przyjaciół: Ola. Niepełnosprawna lekarka, samotnie wychowująca adoptowaną córkę, społecznik.

Mimo kalectwa służy innym. Pomaga pijakom, narkomanom, opiekuje się chorymi na AIDS. Godzi skłóconych małżonków, ratuje samobójców. Dziewczynom, które zaszły w ciążę, dodaje otuchy, a gdy urodzą - błaga ich rodziny,...

20903

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]