Reklama

Jak żyć?

Jak żyć?

27.09.2011
Czyta się kilka minut
To pytanie jest bardzo stare, prawdopodobnie jest jednym z najstarszych, ale i najbardziej kłopotliwych.
W

W świetle kilku życiorysów wydaje się, że zadawanie go miało sens, w przypadku wielu innych na pewno nie. Taka to prawda.

Odpowiedzi na pytanie "jak żyć?" jest zapewne kilka, zależą od okoliczności i nastroju. Nastrój wydaje się kluczowy dla zadawania, nieznajdywania odpowiedzi i w końcu w odpowiadaniu na tak wyartykułowaną ciekawość elementarną.

Szczęśliwcy wiedzą, jak żyć, i nie muszą pytać, choćby mieli przed sobą filozofa nad filozofów. Szczęśliwe życie samo jest odpowiedzią i zaspokojeniem. Im w życiu gorzej, tym odpowiedzi gorsze i krótsze.

Liczna grupa respondentów znajduje upodobanie w tłumaczeniu, że praktycznej odpowiedzi na pytanie "jak żyć?" nie ma. Przyglądnąwszy się tym najczęstszym, widać, że mogą mieć rację, że te odpowiedzi, do których mamy nieskrępowany dostęp, są tak samo nienowe jak pytanie. Żyć godnie,...

2962

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]