Reklama

Jak Sundus uczy angielskiego

Jak Sundus uczy angielskiego

02.01.2005
Czyta się kilka minut
Dzieci na całym świecie są takie same. Także dzieci z Iraku, od lat pozbawione porządnej edukacji.
N

Na pierwszy rzut oka ruchome szyby w irackich szkołach mogą kojarzyć się z zapaścią systemu edukacji, spowodowaną najpierw wojnami reżimu Husajna, a teraz wojną, która ten reżim usunęła. Prawda jest jednak zabawna: uczniowie irackich szkół, podobnie jak bohaterowie popularnej w Polsce lektury “Chłopcy z Placu Broni" Ferenca Molnara, wydłubują i zbierają kit z okien. Kto ma najwięcej, jest najlepszy. Okazji do wydłubywania nie brakuje. Tym bardziej, że obecnie siły koalicyjne chcąc zjednać sobie Irakijczyków - przede wszystkim notabli nowego systemu i przywódców plemiennych - remontują i odbudowują także szkoły.

Tak jak irackich uczniów niewiele różni od ich rówieśników z Polski, tak podobne w Iraku i w Polsce jest to, że szkoły na prowincji są gorzej wyposażone niż te w dużych miastach.

Dojeżdżamy do Nilu. Przewodnik pokazuje dwa baraki i...

8097

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]