Reklama

Irak, Unia i Chrystologia

Irak, Unia i Chrystologia

23.02.2003
Czyta się kilka minut
„Wołanie Ojca Świętego, że wojna nie jest nigdy rozwiązaniem, jest głosem profetycznym” - powiedział w Warszawie kard. Christoph Schonborn. Metropolita Wiednia odpowiadał 10 lutego na pytania dziennikarzy przy okazji polskiej promocji podręcznika chrystologii jego autorstwa.
P

Pytany o kryzys w Iraku, austriacki hierarcha zaznaczył, że wskazywanie konkretnych rozwiązań politycznych nie leży w jego gestii - to zadanie polityków. Jednocześnie wyraził przekonanie, że musi istnieć inna możliwość rozwiązania kryzysu, niż przy pomocy wojny. Przekonała go o tym wypowiedź wysokiego rangą urzędnika administracji amerykańskiej za czasów prezydentury Reagana, który przypomniał, że Jan Paweł II i ówczesny prezydent USA „obalili sowiecką dyktaturę bez jednego wystrzału”.

Kard. Schonborn skomentował także rozterki polskich katolików związane z integracją europejską. Jego zdaniem Unia nie jest królestwem Bożym, ale zarazem królestwem tym nie jest Europa bez Unii. „Polska też nie jest królestwem Bożym, z członkostwem w Unii czy bez niego. Natomiast Europa potrzebuje Polski” - dodał kardynał. Podkreślił, że nie istnieje w tej chwili inny miarodajny projekt...

3003

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]