Szanowny Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym informujemy, że wprowadziliśmy zmiany w Regulaminie Serwisu i Polityce Prywatności. Prosimy o poświęcenie kilku minut, aby się z nimi zapoznać. Możliwe jest to tutaj.

Rozumiem

Reklama

Indeks spraw niejasnych

Indeks spraw niejasnych

17.05.2011
Czyta się kilka minut
Nie od dziś ukazują się publikacje kwestionujące słuszność podjęcia procesu beatyfikacyjnego Jana Pawła II.
N

Na ten właśnie temat zgodził się z nami rozmawiać postulator procesu ks. Sławomir Oder. Trudno o lepszego rozmówcę, bo to do niego i jego współpracowników należało przestudiowanie wszystkich zarzutów. Jak nikt inny zna całą ogromną dokumentację sprawy.

Omówienie wszystkich zarzutów, takich np. jak te dotyczące stosunku Jana Pawła II do teologii wyzwolenia czy głośnej sprawy IOR ("Banku Watykańskiego") z 1984 r., wymagałoby wywiadu rzeki. Nawet te poruszone w naszej rozmowie są ledwie zasygnalizowane. Szczegółowa znajomość tej materii sprawiała, że Postulator wolał o nich nie mówić w skrótach i w sposób uproszczony, obawiając się nieuniknionych nieporozumień, które z kolei wymagałyby obszernych wyjaśnień.

Wspomniana przeze mnie w rozmowie książka (G. Galeazzi, F. Pinotti "Wojtyla Segreto") sprawie IOR i Banco Ambrosiano poświęca ponad 70 stron...

5355

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]