Reklama

Ładowanie...

Impreza zamknięta. Recenzja "Piosenek o miłości"

28.03.2022
Czyta się kilka minut
„Piosenki o miłości” wygrały na festiwalu w Gdyni konkurs filmów mikrobudżetowych. Luźno rozpięte między melodramatem a musicalem, przy paru uzupełnieniach i drobnych przeróbkach tworzą materiał na iście hollywoodzki scenariusz.
Justyna Święs jako Alicja w filmie „Piosenki o miłości”, 2021 r. MATERIAŁY PRASOWE
G

Generalnie więcej mówi o mnie to, czego nie zrobiłem, niż to, co zrobiłem” – słyszymy z ust Roberta, zagranego przez Tomasza Włosoka. Słowa te brzmią jak stereotypowy manifest milenialsów, ludzi pełnych wybujałych oczekiwań i bez końca przebierających w ofertach. Ale świetny debiut Tomasza Habowskiego jest o czymś innym.

„Piosenki o miłości”, historia aspirującego muzyka i domorosłej piosenkarki, osadzona na tle współczesnej „warszawki”, to fascynujące studium młodego pokolenia korumpowanego przez ojców. Schemat niby znamy: ona jest kelnerką z prowincji, on synem znanego stołecznego aktora; ona myśli o swoim śpiewaniu bezkompromisowo i dlatego może nigdy się nie przebić, on jest gotów na różne ustępstwa. Ktoś w pewnym momencie zacznie na kimś żerować, ktoś kogoś oszuka, a jeszcze pojawi się między nimi miłosna chemia – na przekór różnicom społecznym i osobowościowym. Robert...

5691

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej (od oferty 10/10 na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]