Reklama

I cóż, że ze Szkocji

I cóż, że ze Szkocji

11.10.2015
Czyta się kilka minut
Nie wiem, co zdarzy się w niedzielę w heroicznym pojedynku z łeb-w-łeb-z-nami Irlandczykami w Narodowym gnieździe, piszę w nocy z czwartku na piątek, na gorąco po Szkotach.
S

Snucie na przemian optymistycznych i mrocznych myśli na temat naszej piłkarskiej repry nagle zdało mi się ćwiczeniem z patriotyzmu jutra.
Patriotyzm to cierpliwe cierpienie, zwłaszcza jeśli zaczniesz oglądać mecz od czwartej minuty, czyli kilkadziesiąt sekund za późno, by się załapać na naszego gola. Później właściwie już do samego końca, ze szczególnym uwzględnieniem nieszczególnego środka meczu, Polacy mieli więcej nie-goli niż goli, więc statystycznie rzecz biorąc wygrywaliśmy. Optycznie też prezentowaliśmy się bardziej błyskotliwie, zwłaszcza gracz Pazdan. Nasz bramkarz Swansów, to jest, przepraszam Swansea, tak się ustawiał, żeby zbytnio piłce nie przeszkadzać, no ale stanął w okolicach słupków naszej bramki, ponieważ Szczęsny lata ostatnio jeszcze niżej w klubie, co Rzym się nazywa. W drugiej połowie zrobiło się nawet nostalgicznie podwórkowo, zawodnicy jakoś nie mogli...

2776

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Uwaga! Przypominamy o ciszy wyborczej. Trwa ona od północy z 10 na 11 lipca do momentu zakończenia głosowania w wyborach prezydenckich 12 lipca. W tym czasie nie wolno prowadzić agitacji wyborczej, również w internecie. Za złamanie zakazu agitacji grozi kara grzywny.

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Można planować, układać, dyscyplinować a na koniec szczypta chaosu i tak zrobi swoje :)

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]