Reklama

Huszczę do Rady

Huszczę do Rady

18.01.2004
Czyta się kilka minut
Najczęściej zadawane pytanie polityczne brzmi: czy to dobrze, że SLD, partia z poparciem społecznym poniżej 20 proc., jeszcze rządzi? Na to pytanie nie może odpowiedzieć nikt inny jak sam SLD i jego przewodzący Leszek Miller. I odpowiada: słowami i czynem. Słowa to: “nowe otwarcie", “plan Hausnera", “weryfikacja i oczyszczenie szeregów". Zaś czyny to: mataczenie związane z informacjami o tym, kto przeforsował zryczałtowany niski podatek dla “jednorękich bandytów", sławna konferencja prasowa Mariusza Łapińskiego czy popieranie przez szefa klubu parlamentarnego SLD Jerzego Jaskiernię kandydatury Andrzeja Leppera do komisji śledczej. Czynem jest także wybór przez Sejm (czyli SLD) nowych członków Rady Polityki Pieniężnej.
W

Wybrano bowiem kandydatów, którzy w rankingu przeprowadzonym przez “Rzeczpospolitą" wśród bankowców polskich zajęli - jak najbardziej zasłużenie - trzy ostatnie miejsca. Jan Czekaj, Mirosław Pietrewicz i Stanisław Nieckarz uchodzą za ekonomistów kontrowersyjnych. Niektórzy oceniają ich jeszcze ostrzej: za przywiązanych do rozwiązań z poprzedniej epoki ignorantów (Nieckarz był skądinąd za PRL ministrem finansów i odpowiada m.in. za gigantyczny nawis inflacyjny).

Ale i tak trzeba się cieszyć. Bo przecież SLD, dysponujący “szeroką bazą kadrową", mógł wybrać Wiesława Huszczę (b. skarbnika PZPR, który niegdyś pożyczał pieniądze od KGB a obecnie jest oskarżany przez media o niejasne interesy finansowe), Józefa Jędrucha (podejrzewanego o gigantyczne nadużycia, służące m.in. wspieraniu kampanii wyborczej SLD) oraz Grzegorza Wieczerzaka (oskarżanego o malwersacje w...

1220

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]