Reklama

Hermanis i inni

Hermanis i inni

03.06.2008
Czyta się kilka minut
Tegoroczny "Kontakt" był obietnicą bardziej interesującą niż ekscytującą. Konkurencję daleko w tyle pozostawił łotewski reżyser, Alvis Hermanis.
P

Program tegorocznego "Kontaktu" można nazwać wyważonym: niepoprzestającym wyłącznie na pewniakach, ale dalekim także od eksperymentu i ryzyka. Trzon stanowiły nazwiska, które zdobyły już u nas mniejsze lub większe uznanie, nierzadko na poprzednich edycjach festiwalu - chociaż reprezentacja "stuprocentowych gwiazd" w porównaniu z ubiegłym rokiem była znacznie skromniejsza. Kilkoro twórców i zespołów goszczących u nas po raz pierwszy mogło się wylegitymować zbudowaną za granicą reputacją (do wyjątków należał Gulko, artysta o rodowodzie równie enigmatycznym co nazwisko/pseudonim, który umiejętnością bujania się na kuli skutecznie nabrał widzów na tak zwaną magię teatru). W ten sposób tegoroczny "Kontakt" był obietnicą bardziej interesującą niż ekscytującą, skłaniającą widza raczej do weryfikacji niż nerwowego wyczekiwania.

Prezentacja i akademia...

9165

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]