Reklama

Ładowanie...

Herbert von Karajan Master Recodings

01.04.2008
Czyta się kilka minut
Herbert von Karajan nierozerwalnie kojarzy się z żółtą winietą wytwórni Deutsche Grammophon. Związany z niemiecką firmą od 1938 r., pod jej sztandarem wydał z Berlińskimi Filharmonikami niezliczoną ilość arcydzieł.
W

W roku jubileuszowym (zob. str. 30-31) fonograficzny potentat przypomina większość legendarnych już rejestracji, proponując je w odświeżonej dźwiękowej szacie zarówno na płytach audio, jak i DVD. Obok okolicznościowych albumów, dla młodych melomanów szczególnie godny polecenia jest 10-płytowy album Master Recordings. Znajdują się tam nagrania głównie z lat 60., choć są i utwory zarejestrowane później. To Karajan w pigułce. Obok "Requiem" i "Mszy koronacyjnej" Mozarta, III i IV Symfonii Beethovena, VIII i IX Symfonii Schuberta, II i III Symfonii Brahmsa, utworów Ryszarda Straussa, brzmią kompozycje Debussy’ego, Ravela, Bartóka i Strawińskiego. Do zestawu włączono także muzykę Czajkowskiego, wyjątkowo w interpretacji Filharmoników Wiedeńskich - I Koncert fortepianowy ze Światosławem Richterem i Wariacje na temat rokokowy z Mścisławem Rostropowiczem oraz Koncert skrzypcowy...

1226

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
90,00 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
260,00 zł

540 zł 280 zł taniej (od oferty "10 dni" na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10 dni
15,00 zł

Przez 10 dni (to nawet 3 kolejne wydania pisma) będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]