Reklama

Halo! Polacy!! Chrześcijaństwo!!!

Halo! Polacy!! Chrześcijaństwo!!!

25.07.2016
Czyta się kilka minut
Dla Franciszka chrześcijaństwo to nie konkurs moralnej piękności czy parada grup rekonstrukcji liturgicznej. To izba przyjęć dla psychicznie i fizycznie chorych.
Fot. Gregorio Borgia / REUTERS / FORUM
W

Weterani dalekich podróży znają ten patent: gdy leci się do miejsc położonych w innej strefie czasowej, warto przestawić zegarek jeszcze przed wylotem. Machinalnie nań zerkając, człowiek zaczyna funkcjonować w ramach obowiązujących w nowym świecie, mimo że fizycznie jest jeszcze w tym starym.

Łapmy więc za zegarki i kręćmy wskazówkami, ile wlezie. Papież Franciszek zabierze nas w tym tygodniu w podróż do innego świata i stanie się tak, mimo że to on do nas przylatuje, a nie my do niego.

Nie dwóch, tylko jeden!

Ten człowiek jest teologiczno-fizycznym fenomenem. Wszędzie, gdzie się zjawia, wprowadza, jako czas teraźniejszy, czas Boga. Każdy, kto się z nim zetknął, ma chyba podobne wrażenie: gdy zaczynasz rozmowę z Franciszkiem, znika wszystko, co jest spoza „teraz”. Nic nie jest ważniejsze od teraźniejszości: ani przeszłość, ani przyszłość. Gdy...

15909

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Nie wiem, co by musiało się stać, by zostało odmienione oblicze ziemi. Tej katolickiej ziemi.

Bo DUCH wieje kędy chce, kiedy chce... Jeżeli jednak ominie - czego nikomu nie życzę - ten zakątek Ziemi, na którym my bytujemy, to będzie znaczyło, że były powody ku temu poważne, bardzo poważne.

Coraz więcej Francuzów, Belgów, Niemców a nawet Holendrów poważnie rozważa możliwość emigracji do krajów wolnych od zafascynowanych szariatem społeczności muzułmańskich. Tysiące francuskich Żydów już spakowało walizki z myślą o wyjeździe do USA ale także - uwaga - do Europy Wschodniej ( Budapeszt jest takim miejscem, w którym chętnie osiedlają się francuscy Żydzi ). Można sobie bajdurzyć o wystawianiu klaty na ciosy mudżahedinów ale jak się ma żonę i dzieci to się raczej szuka spokojnego i bezpiecznego miejsca na Ziemi. Gdybym był singlem tak jak pan Szymon to może nawet wykazałbym się odwagą i przyjąłbym pod swój dach - czemu by nie - jakąś sympatyczną Syryjkę. Kobiety z tamtego kręgu kulturowego nie są tak pyskate jak nasze.

No pewnie i można je zawsze pobić albo zabić, bezkarnie.

Nie bił bym jej nawet wtedy gdyby nie chciała wyrywać chwastów w moim ogródku.

Warto czytać Tygodnik Powszechny. Ze zrozumieniem, o ile to możliwe. https://www.tygodnikpowszechny.pl/rfn-przemoc-w-obozach-33847

Kiedy kościół w Polsce? Ja to ujmę bardziej precyzyjnie, kiedy panowie w czarnej kiecce ? A no wtedy, kiedy zmienią nastawienie, zmienią swoją mentalność, nie wszyscy nadają sie aby być duszpasterzem... Obecny stan polskiego kościoła nie jest efektem ostatnich lat ale dziesięciu lat. Oczywiście ze Papież nie da nam przepisu, od czego ma swoich podwlładnych w bordoberetach. On ma swoją robotę do wykonania i to swietnie wykonuje, Tym którzy nie podążają za nim mentalnie, należy podziękować ... Skoro sami nie mają odwagi przyznać sie... Nadzieja Papieżu i w młodzieży...

Tyle mówi i pisze się o złym kierunku działalności Kościoła w Polsce,a on trwa w swej niezmiennej doktrynie.Choć wiernych ubywa.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]