Reklama

Ładowanie...

Grażyna Auguścik Group, „Live Sounds Live"

21.08.2007
Czyta się kilka minut
G

Grażyna Auguścik, bez wątpienia najlepsza polska wokalistka jazzowa, potrafi bodaj wszystko. Od liryzmu do awangardy; od bezwzględnie sprawdzających śpiewaczkę standardów, wyko­nywa-

nych jedynie z fortepianem, do parafraz utworów ludowych. Od przejmujących fraz, chwytających od razu słuchacza (za) egzystencję, po skomplikowane roboty studyjne. Jej najnowszy album, nagrany na żywo, można by uznać za podsumowanie, takie jednak, które jawi się zarazem jako nowa jakość. Auguścik przypomina różne muzyczne tradycje i fascynacje, na nowo je przepracowując. W efekcie powstaje dzieło z wyraźnym stylistycznym piętnem, łączące przecież te wspomniane przed chwilą wielości.

Nie bez znaczenia pozostaje użycie do rejestracji w miarę skromnej technologii. Swoista surowość dźwięku (oczywiście, mowa tu o odpowiednio wysokim poziomie nagraniowym) jest...

2566

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
90,00 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
260,00 zł

540 zł 280 zł taniej (od oferty "10 dni" na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10 dni
15,00 zł

Przez 10 dni (to nawet 3 kolejne wydania pisma) będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]