Reklama

Gra o Białoruś trwa nadal

Gra o Białoruś trwa nadal

20.02.2007
Czyta się kilka minut
Mariusz Maszkiewicz w białoruskim więzieniu, marzec 2006 r.
T

TYGODNIK POWSZECHNY: - Białoruś deklaruje chęć ocieplenia relacji z Europą, w tym i z Polską. Mówił o tym Aleksander Łukaszenka w wywiadach, takie deklaracje miał składać ambasador Białorusi w Polsce. Czy to puste słowa, czy warte uwagi?

MARIUSZ MASZKIEWICZ: - Politycy w Europie, którzy nie mieli kontaktu z białoruską władzą, interpretują jej słowa po europejsku. Przeżyłem już kilka fal "ocieplenia" i trudno mi uwierzyć w szczerość obecnych zapewnień Łukaszenki. Gdyby chciał nawiązać kontakt z Zachodem, wysłałby jasny sygnał. A tak mamy ogólne sformułowania wygłaszane do zachodnich dziennikarzy, którzy tworzą z nich niejasne deklaracje polityczne.

Pamiętam podobne zjawisko w 1999 r., kiedy to Mińsk zechciał zmienić klimat wokół Białorusi. Obiecywano powołanie doradcy prezydenta do spraw dialogu z opozycją, przygotowywano okrągły stół itp....

20328

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]