Reklama

Górna Wolta

Górna Wolta

20.11.2005
Czyta się kilka minut
Nie jest chyba ani moim, ani Tygodnika Powszechnego obowiązkiem śledzenie politycznej sytuacji w państwach ościennych i w reszcie Europy, ale w prasie krajowej trudno dziś znaleźć cokolwiek poza braćmi Kaczyńskimi. Co jest w telewizji - nie wiem, bo nie oglądam, ale zdaje się, że to samo.
T

Tymczasem w Niemczech toczą się wojny wewnątrz wielkiej koalicji. Najpierw dokonano cichej defenestracji socjaldemokraty Franza Münterferinga, który sam siebie w końcu wyrzucił ze stanowiska generalnego sekretarza SPD. Wszystko się zatrzęsło i to trzęsienie polityczne jeszcze nie ustało, ponieważ zaraz po Münterferingu zdezerterował Edmund Stoiber, człowiek numer dwa pani Merkel. Podobno skarżył się w Watykanie Benedyktowi XVI, że z panią Merkel współpracować nie może - byłoby to zachowanie bardzo dziwne. Stoiber wyobrażał sobie, że zdominuje panią Merkel, ona jednak jest osobą niedużą i cichą, ale bardzo twardą i naciskom nie ulega. Stoiber się obraził, a przy tym się okazało, że i na swoim dawnym stanowisku przewodniczącego bawarskiej Unii Chrześcijańsko-Społecznej źle jest widziany. Socjaldemokraci po upadku Münterferinga zdecydowali się wybrać pana Platzecka; rzecz...

4934

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]