Reklama

Głos kosztuje

Głos kosztuje

02.10.2005
Czyta się kilka minut
Sprawowanie władzy jest niczym ciężka, a nawet śmiertelna choroba, o czym przekonują się kolejne partie rządzące. Wyborcy, choć często miotają się od ściany do ściany, zdolni są okrutnie ukarać ugrupowania, które ich zawiodły.
N

Niechęć do klasy politycznej i niewiara w sens demokracji przedstawicielskiej są w Polsce powszechne. Na tle innych krajów europejskich (także naszych środkowoeuropejskich sąsiadów) mamy katastrofalnie niską frekwencję wyborczą. Niestety, nie jest to wynik zapatrzenia w Stany Zjednoczone, bo tam mimo kłopotów z frekwencją mamy do czynienia z imponującą skalą zaangażowania obywateli w życie lokalnych społeczności.

Metafizycy w polityce

Zakończona właśnie kampania parlamentarna i trwająca wciąż prezydencka imponują rozmachem: tysiące billboardów, profesjonalnie wyreżyserowane konwencje, dopracowane graficznie materiały, sprawnie zmontowane reklamówki. W przeszłość odeszła siermiężność pokracznych haseł, fatalnie ubranych polityków i spłowiałych plakatów. Dzisiaj fachowiec od wizerunku to już zajęcie szacowne i serio traktowane...

10244

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]