Reklama

Gdzie indziej

19.02.2008
Czyta się kilka minut
Bieżący kalejdoskop tematów związanych z Kościołem polskim, przewijający się wciąż przez media: relacja Kościół-państwo, a więc in vitro, religia w szkole, budżet a wydatki Kościoła, ustawy a etyka katolicka. Polityczne perspektywy środowisk katolickich, włącznie z plotką o tworzeniu nowej partii przez dyrektora radia toruńskiego.
R

Rozliczanie przeszłości za grzechy faktyczne i niesprawiedliwie zarzucane, czyli jeszcze jedna batalia o antysemityzm i antypolonizm. A nadto ostatnio gorące komentarze do rzymskich protestów niewielkich środowisk uniwersyteckich przeciw goszczeniu Papieża (skutkujących odwołaniem przez niego wizyty na uczelni). Rozległa arena życia publicznego, pełna zderzających się kontrowersji i intensywnych sporów o racje. Kościół dynamiczny, mocny, wyrazisty, rozporządzający bogatą paletą środków, troszczący się o bardzo wiele. Czy jednak w tych właśnie sferach odsłaniający i tę najgłębszą prawdę o sobie, dla której w nim jesteśmy i chcemy pozostać?

Tak się złożyło, że wśród tych wszystkich komunikatów wzięłam także do ręki styczniowy numer "Znaku" z ankietą "Opatrzność w moim życiu" i przeczytałam między innymi opowieść małego brata Morisa, który, choć Francuz, żyje w ...

2277

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Dostęp roczny
199,90 zł

298,80 zł 99 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Dostęp miesięczny
24,90 zł

Przez 31 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]