Reklama

Gdy mówimy: „od jutra...”

Gdy mówimy: „od jutra...”

18.02.2008
Czyta się kilka minut
Lubimy okrągłe daty, więc 1 stycznia bywa dla nas często otwarciem nowego etapu życia. Wiele obiecujemy: sobie i innym. Czy dotrzymujemy słowa?
T

To przejaw myślenia magicznego, bo przecież nie ma znaczenia moment, od którego zaczniemy. Nie lekceważmy symbolicznych dat, ale nie czekajmy na nie z postanowieniami. Najlepiej zacząć od zaraz, zanim zmęczy nas samo myślenie o ogromie zmian.

Moje badania wykazały, że dorośli chcą najczęściej: być milsi dla partnera czy partnerki, być lepszym człowiekiem, nauczyć się obcego języka, asertywności, a głównie odmawiania nieuzasadnionym roszczeniom, opanowania stresu, a także szeroko pojętej tolerancji. Chcą mniej pracować, mądrzej interesować się własnymi dziećmi, przestać palić papierosy lub marihuanę, skończyć z nadużywaniem alkoholu, przestać się stale odchudzać.

Niestety, zbyt często oszukują przy tym sami siebie. Deklaracje zmiany są na pokaz, żeby poczuć się lepiej, choćby przez chwilę.

Postanowienia a puste obietnice...

6312

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]