Reklama

Galop kampanii

Galop kampanii

09.09.2019
Czyta się kilka minut
Zasada, że lepsze jest wrogiem dobrego, nie znajduje tu, niestety, zastosowania: już za tydzień polscy mężowie stanu mogą więc podwoić stawki.
P

Ponieważ wybory mają coś z zakładów bukmacherskich (obstawia się w ciemno, a ogiery czasem okazują się wałachami), warto notować na bieżąco pozycje poszczególnych uczestników gonitwy.

Aktualnie (stan na 9 września 2019 r., godz. 13.45) sytuacja przedstawia się następująco: na prowadzeniu Prawo i Sprawiedliwość dosiadane przez Jarosława Kaczyńskiego, który właśnie zapowiedział podniesienie pensji minimalnej do 3 tys. zł na koniec 2020 r. i aż do 4 tys. zł w 2023 r. Polscy rolnicy mają wreszcie otrzymać dopłaty do hektara w pełnej unijnej wysokości, a na emerytów czeka w 2021 r. „druga trzynasta emerytura”. Dlaczego po prostu nie czternasta?

Miejsce drugie: klacz Koalicja Obywatelska, która pod Grzegorzem Schetyną długo nie mogła się zdecydować, czy pobiegnie w kierunku startu czy raczej do mety. Dżokej wspominał o 13. emeryturze na stałe, stąd więc pewnie „druga trzynastka” w ofercie PiS. Pod siodłem Koalicja wiezie także darmowy internet dla młodych, czek opiekuńczy oraz płatny urlop dla ojców.

Na dalszych pozycjach biegną klacze Lewicy (nie do końca wiadomo, kto je dosiada, z daleka najlepiej widać jednak sweterek dżokeja Czarzastego) oraz lekko okulała PSL-Kukiz. Jeśli wierzyć zapewnieniom jeźdźców, pierwszy zamierza dowieźć do mety podwyżkę pensji minimalnej do 2,7 tys. zł, leki na receptę w cenie do 5 zł oraz milion mieszkań do wynajęcia po tysiąc złotych miesięcznie. Drugi galopuje z emeryturą zwolnioną od podatku, dobrowolnym członkostwem w ZUS i jednocześnie – uwaga – wzrostem nakładów na ochronę zdrowia do 6,8 proc. PKB. ©℗

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Autor artykułu

Historyk starożytności, który od badań nad dziejami społeczno–gospodarczymi miast południa Italii przeszedł do studiów nad mechanizmami globalizacji. Interesuje się zwłaszcza relacjami...

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]