Reklama

Ładowanie...

Errata

04.07.2011
Czyta się kilka minut
Kościół włącza się w dyskusję o priorytetach polskiej prezydencji w UE.
R

Rozpoczęta 1 lipca prezydencja to sześciomiesięczny okres przewodniczenia kraju w Radzie Unii Europejskiej, która stanowi główny organ decyzyjny UE. Kościół katolicki zwraca uwagę na sprawy, jego zdaniem, najważniejsze. Wyliczył je ks. Piotr Mazurkiewicz, sekretarz generalny Komisji Episkopatów Wspólnoty Europejskiej (COMECE), w analizie dla KAI.

Komisja - wskazując również na zagadnienia gospodarcze (kryzys w strefie finansowej euro i w Grecji) - oczekuje od polskiego przewodnictwa przede wszystkim aktywnej polityki wobec prześladowań chrześcijan. ­COMECE ma również nadzieję, że w tym okresie znajdzie dla siebie wsparcie w walce z kryzysem demograficznym, który toczy Europę. W związku z tym episkopaty Starego Lądu akcentują konieczność promowania - obok polityki migracyjnej - głównie programów polityki prorodzinnej. Poza rozwiązaniami strukturalnymi Kościół...

2714

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Black Friday: Dostęp 18-miesięczny
199,90 zł

540 zł 340 zł taniej w ofercie Black Friday (pół roku w prezencie)
Aż 547 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]