Reklama

Episkopat o ewolucji

Episkopat o ewolucji

27.11.2006
Czyta się kilka minut
E

Ewolucja pozostaje w harmonii z wielkim planem Bożym - podkreśliła Rada Naukowa Episkopatu. Dokument "Kościół wobec ewolucji" należy uznać za reakcję na wypowiedzi eurodeputowanego Macieja Giertycha i wiceministra edukacji Mirosława Orzechowskiego, którzy kwestionowali teorię Darwina. Rada Naukowa Episkopatu odrzuciła zarówno materialistyczny ewolucjonizm, jak i fideistyczny kreacjonizm. Skrytykowała tych, którzy "interpretują dosłownie biblijne opowiadanie o stworzeniu świata" i chcą wykreślić nauczanie o ewolucji z programów szkolnych. Przypomniała przy tym, że "w nauce idzie o to, aby czytać z księgi stworzenia; że Bóg dał nam rozum, abyśmy potrafili odcyfrować tę księgę".

W oświadczeniu podpisanym przez przewodniczącego Rady, bp. Stanisława Wielgusa, znalazły się papieskie wypowiedzi, począwszy od Piusa XII, o ewolucjonizmie. Pojawiło się m.in....

2065

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]