Reklama

Ładowanie...

Elektroniczny łącznik

19.05.2009
Czyta się kilka minut
Festiwal "Musica Electronica Nova" wytycza nowe przestrzenie sztuki.
M

Muzyka sprzęgnięta z elektroniką ma przed sobą kolejne wyzwanie - jest nim komputer stojący na każdym biurku. Pełna wolność w dostępie do technologii zmienia relację między sztuką a kulturą masową, podobnie jak relacje między rozmaitymi rodzajami sztuk. Dlatego festiwal taki jak "Musica Electronica Nova", który już po raz trzeci odbywał się we Wrocławiu, ma do odegrania wyjątkowo ważną rolę.

Ekologia a technologia, dźwięk w kontekście przestrzeni i obrazu, muzyka jako jeden z interaktywnych elementów multimedialnego dzieła... "Musica..." w tym roku zareagowała też na coraz wyraźniejszą potrzebę recyklingu analogowych eksperymentów sprzed lat. Koncert historycznej muzyki eksperymentalnej, z jakim przyjechały do Wrocławia dwa niemieckie zespoły - instrumentalny "Recherche"­ i kreujący warstwę elektroniczną zespół inżynierów z radiowego studia we Freiburgu - był...

4250

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]