Reklama

Elektroniczny łącznik

Elektroniczny łącznik

19.05.2009
Czyta się kilka minut
Festiwal "Musica Electronica Nova" wytycza nowe przestrzenie sztuki.
M

Muzyka sprzęgnięta z elektroniką ma przed sobą kolejne wyzwanie - jest nim komputer stojący na każdym biurku. Pełna wolność w dostępie do technologii zmienia relację między sztuką a kulturą masową, podobnie jak relacje między rozmaitymi rodzajami sztuk. Dlatego festiwal taki jak "Musica Electronica Nova", który już po raz trzeci odbywał się we Wrocławiu, ma do odegrania wyjątkowo ważną rolę.

Ekologia a technologia, dźwięk w kontekście przestrzeni i obrazu, muzyka jako jeden z interaktywnych elementów multimedialnego dzieła... "Musica..." w tym roku zareagowała też na coraz wyraźniejszą potrzebę recyklingu analogowych eksperymentów sprzed lat. Koncert historycznej muzyki eksperymentalnej, z jakim przyjechały do Wrocławia dwa niemieckie zespoły - instrumentalny "Recherche"­ i kreujący warstwę elektroniczną zespół inżynierów z radiowego studia we Freiburgu - był...

4250

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]