Reklama

Ekumenizm i molestowanie: wyraźne wypowiedzi Papieża

Ekumenizm i molestowanie: wyraźne wypowiedzi Papieża

20.07.2008
Czyta się kilka minut
Piątek i sobota Światowych Dni Młodzieży w Sydney przyniosły kilka ważnych deklaracji w wypowiedziach Papieża.
W

W piątek wieczorem Benedykt XVI odbył dwa spotkania: z przedstawicielami religii chrześcijańskich i z przywódcami innych wyznań. Dał wyraz swoim poglądom na sprawy dialogu ekumenicznego i międzyreligijnego. "Każdy element struktury Kościoła jest ważny, wszystko jednak zachwiałoby się i runęło bez kamienia węgielnego, którym jest Chrystus" - mówił. "Chrześcijanie muszą działać razem, ażeby budowla była trwała". Jako centrum, wokół którego nastąpi zjednoczenie wyznawców Chrystusa, określił Eucharystię. Do tego stopnia, że, jak powiedział, "musimy wystrzegać się wszelkiej pokusy uznania doktryny za źródło podziałów".

Po zarysowaniu ogólnego celu dialogu przyznał, że obecnie charakteryzuje go impas: "myślę, że zgodzicie się, że ruch ekumeniczny osiągnął punkt krytyczny. Po to, aby iść dalej, musimy nieustannie prosić Boga o odnowę naszych umysłów przez łaskę...

4910

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]