Reklama

Dzieci Afganistanu

Dzieci Afganistanu

04.12.2006
Czyta się kilka minut
W Afganistanie toczy się także i taka walka, o której świat nie słyszy. To walka dzieci o lepszą przyszłość.
fot. KNA-Bild
W

W sierocińcu w Kabulu dzieci rysują marzenia. Potem opowiadają, jakie będzie ich dorosłe życie: Najad (10 lat) chce być biznesmenem i mieć firmę budowlaną; Nurbibi (10 lat) pielęgniarką i robić zastrzyki tak, by dzieci nie płakały; Nangiolaj (11 lat) zamierza pracować w policji drogowej; Azaratulla (12 lat) chce być kierowcą autobusu i zobaczyć świat.

Zajęcia dla dzieci z sierocińców to pasja Anny Boniewicz, która kieruje misją Polskiej Akcji Humanitarnej w Afganistanie. Anna szybko nauczyła się języka dari. Poznała marzenia dziewczynek z sierocińca. I potrzeby: nie wymalowania sypialni, remontu toalet czy uruchomienia pryszniców, ale możliwości uczenia się. Zajęcia z wielokulturowości, które prowadzi Anna, nie są kursem zawodowym. To warsztaty: dzieci uczestniczą w zabawach, rysują, dyskutują. Tego w normalnej szkole brak. Punktem wyjścia do dyskusji są...

7509

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]