Reklama

Ładowanie...

Dyskretny świat Sensu

30.12.2008
Czyta się kilka minut
Gdy aniołowie odeszli od nich do nieba, pasterze mówili między sobą: "Pójdźmy do Betlejem i zobaczmy, co się tam zdarzyło i o czym nam Pan oznajmił". Łk 2, 15
Z

Znamienne, że pasterze nie szukają jedynie sensacyjnego wymiaru nocy betlejemskiej, lecz chcą dokładnie poznać, "co się tam zdarzyło i o czym nam Pan oznajmił". Można by sobie życzyć u progu nowego roku, byśmy zawsze z podobną wnikliwością i głębią potrafili poszukiwać ukrytego sensu zdarzeń, jakie Bóg wprowadza w nasze życie.

Ks. Jan Twardowski często tłumaczył ewangeliczne "Słowo stało się ciałem" jako "Słowo stało się Sensem" - wskazując na wielki Boży Logos niosący światło w dziedzinę naszych codziennych nonsensów. Z perspektywy kolejnego roku staramy się odkrywać ten sens Bożego Słowa przychodzącego specyficznie do każdego z nas. Wyzwoleni ze sporej porcji złudzeń, lżejsi o kilka lęków, które przed rokiem były przyczyną niepokojów, zamyśleni, co może się stać, jeśli miejsce aniołów, którzy już "odeszli (...) do nieba", zajmą krzykliwi specjaliści od...

2779

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej (od oferty 10/10 na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]