Reklama

Dwa księżyce

Dwa księżyce

21.08.2005
Czyta się kilka minut
Od kilku lat nie jeździłem na festiwal do Kazimierza. Męczyły mnie tłumy pijanych, agresywnych widzów i niewyszukana oferta. W tym roku tłumy były mniejsze, a impreza powróciła do kameralnych początków.
F

Festiwalu miało zresztą w ogóle nie być. W końcu, po przenosinach Lata Filmów do Torunia, na dwa miesiące przed rozpoczęciem imprezy prawa do niej przejęła telewizja publiczna. Festiwal wystartował z nowym producentem, Niezależną Fundacją Filmową, i pod zmienioną nazwą - Wysokie Temperatury Filmowe. To udany debiut.

***

Na pierwszy, zorganizowany przez Romana Gutka festiwal pojechałem jako świeżo upieczony licealista. Jakaś starsza pani zgodziła się, byśmy rozbili namioty w jej ogrodzie. Ogród pachniał maciejką, na ganku kwitły nasturcje. Przekwitłe słoneczniki straszyły wydziobanymi oczodołami. Maleńkie, dzisiaj już nieczynne, kino wypełnione było tylko w połowie, ale za to jakie wtedy pokazano filmy! “Kurka Riaba" Konczałowskiego, “Serce jak lód" Sauteta, “Orlando" Sally Potter...

Oglądanie w plenerze “Dwóch...

6564

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]