Reklama

Dwa anonse

Dwa anonse

09.02.2003
Czyta się kilka minut
J

Jest czwartek 30 stycznia. W lokalnym dodatku „Gazety Wyborczej” programy kin krakowskich. W trzech z nich francuski film, który dopiero co wszedł na polskie ekrany, ale już obudził echa. Ich sens sygnalizuje jeden niecodzienny szczegół: film jest „dozwolony od 21 lat” (nb. przez ewidentne niedbalstwo korekty z lokalnej „GW” wynika, że w jednym z kin krakowskich jest on dostępny od 15 lat). Ta zadziwiająca klauzula ma niby to ostrzegać o niebywałej drastyczności filmu, przekraczającej wszelkie dotychczasowe normy. I o tym mówią pierwsze głosy protestu, nie znajdujące usprawiedliwienia dla takiej propozycji filmowej adresowanej do konsumenta sztuki uważającego się nadal za człowieka normalnego, a nie zboczeńca.

Te głosy pojawiły się już kilka dni temu. A mimo to film na ekrany wszedł. Ilekolwiek czasu na nich się utrzyma, już sam fakt pojawienia się skłania do głębokiego...

4936

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]