Reklama

Duda może spać spokojnie

Duda może spać spokojnie

09.12.2019
Czyta się kilka minut
Małgorzata Kidawa-Błońska kandyduje, bo jest kobietą, a Jacek Jaśkowiak – bo biegał ultramaratony.
T

Taki wniosek można wyciągnąć po debacie kandydatów w prawyborach prezydenckich PO, bo sami najzupełniej poważnie takich argumentów używali. Jeśli ktokolwiek myślał, że prawybory pomogą Platformie odbić się od dna, to powinien pozbyć się złudzeń. Zostały zorganizowane przez Grzegorza Schetynę tylko po to, aby odwrócić uwagę od trzecich kolejnych przegranych przez niego wyborów. Schetyna chce się także podzielić z partią odpowiedzialnością za wybory czwarte, czyli prezydenckie.

Jeśli założyć, że w debacie udział wzięło jedynych dwoje polityków PO, którzy w tej chwili chcą zostać prezydentem – a to wielce prawdopodobne – widać wyraźnie, że Platforma jest partią wyjałowioną z osobowości. Kidawa i Jaśkowiak nie pokazali ani charyzmy, ani pomysłu na kampanię. Odpowiadali ogólnikowo, różnili się nieznacznie, przy czym Jaśkowiak starał się skorygować swój wizerunek światopoglądowego lewicowca.

Stało się jasne, czemu PO nie wystawiła Kidawy w ani jednej debacie przed wyborami parlamentarnymi – marnie wypadła nawet w cieplarnianych warunkach dyskusji wewnątrz własnej partii. Ponieważ to ona jest faworytką partyjnego establishmentu, który wskaże ostatecznie kandydata, można było się spodziewać, że Jaśkowiak będzie chciał pokazać swą wyższość. Zademonstrował równy Kidawie banał, co potwierdza plotki, że jest zającem, który w zamian za kandydowanie dostanie partyjny awans. ©

Autor jest dziennikarzem Onet.pl, stale współpracuje z „TP”.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Autor artykułu

Dziennikarz Onetu, stały współpracownik „Tygodnika Powszechnego”, wcześniej związany z redakcjami „Rzeczpospolitej”, „Newsweeka” i „Wprost”. Zdobywca Nagrody Dziennikarskiej Grand Press...

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Pod tekstem zabrakło linka do wywiadu, jakiego Szymon Hołownia udzielił Michałowi Okońskiemu. (Do przeczytania w tym samym numerze "TP").

https://www.tygodnikpowszechny.pl/dzej-dzej-na-pomoc-schetynie-161248 Trochę to kompromituje "TP" jeśli czytelnik poprawia dziennikarza...
Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]