Reklama

Duch trzeźwego myślenia

Duch trzeźwego myślenia

08.04.2008
Czyta się kilka minut
Jedną z reakcji na deklarowane przez Tomasza Węcławskiego zwątpienie w bóstwo Chrystusa, którą uświadomiliśmy sobie w rozmowach w naszej redakcji, jest zjawisko zawstydzenia wiarą.
N

Niektórzy ludzie, dla których Syn Boży był fundamentem życia, poczuli się zażenowani, że jest to dla nich tak oczywiste. Długi i skomplikowany wywód Profesora sprawił, że proste wyznanie, iż Jezus jest Bogiem, pozbawione uzasadnień, wątpliwości i zastrzeżeń stało się dla nich rzeczą niegodną wykształconego człowieka.

Zdecydowaliśmy zatem, że warto publikować teksty, które będą odważnym przyznaniem się do naszego Pana. Jednym z pierwszych, które wydrukowaliśmy, jest rozważanie o. Michała Zioło. Wspominając trapistów zamordowanych w Tibhirine, którzy mimo stałego zagrożenia ze strony islamskich grup zbrojnych pozostali w klasztorze, pyta, skąd się w mnichach brała odwaga spokojnego obcowania z niebezpieczeństwem śmierci. Odpowiada, że odwaga męczennika bierze się z faktu, że pomimo własnej niegodności i słabości, przez zjednoczenie z Chrystusem, prawdziwym...

3197

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]