Reklama

Dokumenta Hojarskiej

Dokumenta Hojarskiej

26.06.2007
Czyta się kilka minut
Mroczny incydent. Posłanka Danuta Hojarska siedziała w restauracji na ulicy Foksal. W toalecie poraził ją błysk flesza. Po powrocie na salę wciąż widziała błyski. Posłanka oraz jej znajomi postanowili te błyski wyjaśnić. Ponieważ znajomi Hojarskiej to działacze, doszło do szarpaniny z błyskotliwym fotoreporterem "Faktu", poprzedzonej tzw. "ostrą wymianą zdań". Na późniejszej konferencji w Sejmie posłanka zaprezentowała paletę siniaków, dowodząc, że fotoreporter "z kolana kopnął mnie w nogę". Oraz generalnie się na niej wyżył, a następnie perfidnie sam potargał na sobie koszulę. Pracownicy restauracji nie chcą mówić o incydencie: "Mogę powiedzieć, że przyjechało bardzo dużo policji".
T

Tajemnicza sprawa. Czy posłanka Hojarska zapragnęła natychmiast zrealizować program swej partii i się samoobronić przed czymś, co nagle poraziło ją błyskiem flesza w niedomkniętej kabinie? Niezidentyfikowana seria błysków: UFO czy fotoreporter? I dalej: fotoreporter faktycznie sam się pobił na oczach kolegów Hojarskiej posłanki? Wiele niełatwych pytań. Nic dziwnego, że przyjechało tak dużo policji oraz prokuratura.

Ale ja chyba wiem, w czym rzecz. I rzecz całą postaram się objaśnić. To się po prostu wpisuje w szerszy kontekst. Polityka - artystyka. Biennale. Dokumenta.

Tak naprawdę w polskim życiu politycznym chodzi o coś nieskończenie istotniejszego niż zdobycie i utrzymanie władzy, realizacja programu wyborczego czy wszystkie te szczytne ideały na wypłowiałych sztandarach. Nie idzie nawet o kasę! W polskim życiu politycznym chodzi o Sztukę,...

6347

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]