Reklama

Czytajcie Benedykta!

Czytajcie Benedykta!

27.09.2011
Czyta się kilka minut
Ojciec Święty podczas pielgrzymki do Niemiec wypowiadał rzeczy ogromnej wagi.
M

Myślę, że w przyszłości będziemy wracać do jego słów ze spotkania z Radą Kościoła Ewangelickiego w Niemczech. W dawnym klasztorze augustiańskim w Erfurcie - w tym samym, w którym młody Marcin Luter studiował teologię - Benedykt XVI swój tekst poświęcił Lutrowi, a całe wydarzenie nazwał wprost "spotkaniem z Lutrem". Więcej, Biskup Rzymu jakby użyczył swoich ust Lutrowi - wypowiadając wobec Kościoła i świata (i czyniąc swoimi!) - najważniejsze pytania, jakie w XVI w. stawiał sobie i Kościołowi niemiecki Reformator. Jeszcze więcej, Papież zdawał się podzielać nie tylko pytania, ale też wrażliwość religijną Lutra, z której się zrodziły.

Oto słowa Ojca świętego: "Wbrew życzeniu ojca [Luter] nie dokończył studiów prawniczych, ale studiował teologię i wkroczył na drogę wiodącą do kapłaństwa we wspólnocie zakonnej św. Augustyna. Na drodze tej nie interesował się tym...

3344

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]