Reklama

Czy otrzymaliście Ducha?

Czy otrzymaliście Ducha?

15.05.2005
Czyta się kilka minut
Kiedy św. Paweł przybył do Efezu i znalazł tam nieznanych sobie uczniów, zapytał ich: Czy otrzymaliście Ducha Świętego?. Dziś każdy ochrzczony i bierzmowany ma prawo odpowiedzieć: Otrzymałem. W niedzielę Zesłania Ducha Świętego warto jednak, abyś postawił sobie pytanie, które nie będzie dotyczyło wiedzy katechizmowej, ale zweryfikuje praktykę życia. Biblijny opis Pięćdziesiątnicy może stać się lustrem ułatwiającym sprawdzenie, w jakim stopniu otworzyłeś się na Moc przychodzącą z wysoka.
-

---ramka 351012|prawo|1---Najpierw spójrz na grupkę schowanych w Wieczerniku, przestraszonych uczniów, którzy otrzymują Ducha Odwagi i podczas święta wobec tłumu ludzi bez lęku zwiastują wielkie dzieła Boga. Przybyli do Jerozolimy Żydzi myśleli, że upili się oni młodym winem. Rozważając te słowa, stanęli mi przed oczami ludzie będący pod wpływem napojów wyskokowych: głośniej mówią, żywiej gestykulują, zwracają na siebie uwagę. Ich sylwetki, słowa i gesty wyróżniają ich z otoczenia. Skoro Pismo Św. jest tak zaskakujące, że wskazuje na podobieństwa działania alkoholu i Ducha Ognia, warto, abyś zapytał siebie, czy byłeś kiedyś tak pijany Bogiem, że ludzie mogli to zauważyć w Twojej postawie, Twoich słowach i gestach. Czy nabrałeś Ducha, który daje tyle odwagi, abyś przełamywał konwenanse, byś przestał zajmować się tym, co pomyślą sobie ludzie?

Zwróć również...

2746

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]