Reklama

Czwarta próba Tuska

17.05.2011
Czyta się kilka minut
Wysoka inflacja i słaby wynik PSL to dwa problemy, które mogą pokrzyżować plany szykującej się do wyborów Platformie.
P

PO jest jedyną partią zainteresowaną rządzeniem, dlatego zapewne wygra te wybory. Trudniej będzie jej jednak wygrać także władzę - zwłaszcza w obecnym kształcie. Do wyborów zostało kilka miesięcy, z czego część przypadnie na spokojniejsze w polityce lato.

Patrząc z perspektywy ostatnich 3,5 roku, trudno wskazać temat, na którym rząd Tuska mógłby się potknąć. PO nie musi zmieniać ani strategii, ani taktyki. Komentatorzy mogą narzekać na brak śmiałych reform, na prymat PR nad prawdziwą polityką - ale póki Polski nie dotknie kryzys, ta technika się sprawdzi. Wystarczy, że w czasie kampanii pozyska się jeszcze kilkoro znanych ludzi, przejmie kilku polityków i przypomni się o groźbie powrotu PiS (albo ono samo o sobie przypomni).

Trzy próby

Co mogłoby stanowić realne zagrożenie dla rządów PO w następnych...

9534

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Tak, chcę
czytać więcej »

Masz już konto? Zaloguj się

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]