Reklama

Czwarta próba Tuska

Czwarta próba Tuska

17.05.2011
Czyta się kilka minut
Wysoka inflacja i słaby wynik PSL to dwa problemy, które mogą pokrzyżować plany szykującej się do wyborów Platformie.
P

PO jest jedyną partią zainteresowaną rządzeniem, dlatego zapewne wygra te wybory. Trudniej będzie jej jednak wygrać także władzę - zwłaszcza w obecnym kształcie. Do wyborów zostało kilka miesięcy, z czego część przypadnie na spokojniejsze w polityce lato.

Patrząc z perspektywy ostatnich 3,5 roku, trudno wskazać temat, na którym rząd Tuska mógłby się potknąć. PO nie musi zmieniać ani strategii, ani taktyki. Komentatorzy mogą narzekać na brak śmiałych reform, na prymat PR nad prawdziwą polityką - ale póki Polski nie dotknie kryzys, ta technika się sprawdzi. Wystarczy, że w czasie kampanii pozyska się jeszcze kilkoro znanych ludzi, przejmie kilku polityków i przypomni się o groźbie powrotu PiS (albo ono samo o sobie przypomni).

Trzy próby

Co mogłoby stanowić realne zagrożenie dla rządów PO w następnych...

9534

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]