Reklama

Ładowanie...

Czerwona kropka na rozdrożu

13.07.2010
Czyta się kilka minut
Jak to już jest coraz szerzej wiadomym, względna estetyka sklepów wielkopowierzchniowych sieci Carrefour ("3-cie miejsce na świecie pod względem zysku, 2-gie pod względem dochodu, 1-sze pod względem powierzchni") wzbogacona została ostatnio o czerwoną kropkę.
N

Niestety, z przykrością konstatuję, że wokół tej carrefourowej kropki krążą plotki, a nawet - excusez le mot - kalumnie dotyczące jej wykorzystania w celach higienicznych. Oszczercy twierdzą, iż na usytuowanej w centralnym punkcie każdego Carrefoura ("Dla lepszego życia") kropce musi każdorazowo stanąć pracownik chcący załatwić potrzebę fizjologiczną. Ma prosząco stanąć i czekać... aż kierownictwo Carrefoura ("To dobre dla Ciebie") go dostrzeże i zezwoli na skorzystanie z toalety. Czasem stoi po pięć minut, upokarzany na oczach wszystkich klientów.

Poczynił się huczek. "Dziennik Wschodni" z Lublina, "Gazeta Wrocławska" - oszczerstwa ze wschodu i zachodu sypią się na nieszczęsnego, biednego Carrefoura ("Codziennie, dla Ciebie"). Co najmniej 350 polskich czerwonych kropek ze wszystkich super-, hyper-, mega-, giga- i teramarketów sieci Carrefour ("Wybór i ...

2156

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej (od oferty 10/10 na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]