Reklama

Czeczenizacja w Czeczenii

19.01.2003
Czyta się kilka minut
A

Armia rosyjska nie jest w stanie pokonać Czeczeńców, zaś „separatyści, buntownicy, partyzanci, różnie można ich nazywać, w zależności od punktu widzenia” też nie pokonają wroga. Nie należy spodziewać się bliskiego finału „drugiej czeczeńskiej”. Można natomiast oczekiwać nowego rozdziału wojny - jej czeczenizacji. Na czym miałaby ona polegać? - zastanawia się w RUSSKIEJ MYSLI (4431) Oleg Orłow z moskiewskiego Stowarzyszenia Memoriał, od lat dokumentujący sytuację w północnym Kaukazie.

Politycy i generalicja rosyjska opowiadają się - już od blisko 10 lat - wyłącznie za siłowym rozwiązaniem konfliktu, ale dziś woleli- konfliktu, ale dziś woleliby, „by to Czeczeni walczyli z Czeczenami, a siły federalne stopniowo wycofywały się z konfliktu”. W republice stworzono prorosyjskie oddziały policyjne i oddziały spraw wewnętrznych. Działa czeczeński OMON. Obecność Czeczenów w strukturach...

3421

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Tak, chcę
czytać więcej »

Masz już konto? Zaloguj się

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]