Reklama

Co słychać ?

Co słychać ?

16.03.2010
Czyta się kilka minut
Niedawno szef pewnej partii, która ostatnio sprawia wrażenie, że robi bokami - zaprosił wszystkich Polaków nad Morze Śródziemne i to wyłącznie do krajów islamskich (Egipt i Tunezja), co jest zastanawiające.
P

Poza tym nic nie słychać, bo do telewizji zaprasza się komentatorów, a raczej kolegów po piórze zamiast komentatorów, którzy mówią rozpaczliwie szybko i bez znaków przestankowych. A że nie jest to płynna i melodyjna mowa włoska, tylko język polski, pełen dźwięków "prz", "gźdź" i "szcz" - robi wrażenie, że jest to karabin maszynowy i do tego z demobilu.

- Co oni mówią? - pytam męża. - Nie mam pojęcia - odpowiada. - To dlaczego ich nie zamkniesz? - Bo czekam na prognozę pogody.

Zwroty

Dawniej ludzie piszący unikali powtórzeń i cenili oryginalność stylu. Dziś korzysta się z gotowców chętnie i bez kompleksów.

Żurnalizm ma dwa kolejne, ulubione zwroty. Pierwszy to czasownik "pochylać się". Dziś już nie wypada problemu dostrzec, zauważyć, zająć się nim, zrozumieć go czy rozwiązać. Dziś nad...

2165

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]