Reklama

Ładowanie...

Cmentarzysko

16.02.2010
Czyta się kilka minut
Gdy większość krajów Unii skutecznie ogranicza liczbę wypadków, na naszych drogach niewiele się zmienia. Czy przyjęty przez rząd projekt ustawy o ruchu drogowym przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa?
P

Pochodzący z 2009 r. raport Europejskiej Rady Bezpieczeństwa Transportu pokazuje, że pod względem liczby śmiertelnych ofiar wypadków na milion mieszkańców ustępujemy w Europie tylko Litwie. Jak zauważył jeden z profesorów Politechniki Gdańskiej podczas seminarium dotyczącym bezpieczeństwa na drogach, Polacy traktują ofiary wypadków jako naturalną kontrybucję za mobilność.

Młodzi na drogach

Jeśli trzymać się tego sformułowania, największą kontrybucję do polskich statystyk wnoszą od lat kierowcy między 20. a 29. rokiem życia, którzy powodują niemal co trzeci wypadek i odpowiadają za ponad 30 proc. ofiar.

Przyjęty w ubiegłym tygodniu przez Radę Ministrów projekt ustawy o ruchu drogowym to m.in. próba ograniczenia wypadków z udziałem najmłodszych. Jeśli przejdzie przez Sejm i doczeka się podpisu prezydenta,...

7269

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Tygodnik espresso
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. Kup Tygodnik espresso i zacznij dzień od spokoju.

Dostęp roczny
199,90 zł

298,80 zł 99 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]