Reklama

Cmentarzysko

Cmentarzysko

16.02.2010
Czyta się kilka minut
Gdy większość krajów Unii skutecznie ogranicza liczbę wypadków, na naszych drogach niewiele się zmienia. Czy przyjęty przez rząd projekt ustawy o ruchu drogowym przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa?
P

Pochodzący z 2009 r. raport Europejskiej Rady Bezpieczeństwa Transportu pokazuje, że pod względem liczby śmiertelnych ofiar wypadków na milion mieszkańców ustępujemy w Europie tylko Litwie. Jak zauważył jeden z profesorów Politechniki Gdańskiej podczas seminarium dotyczącym bezpieczeństwa na drogach, Polacy traktują ofiary wypadków jako naturalną kontrybucję za mobilność.

Młodzi na drogach

Jeśli trzymać się tego sformułowania, największą kontrybucję do polskich statystyk wnoszą od lat kierowcy między 20. a 29. rokiem życia, którzy powodują niemal co trzeci wypadek i odpowiadają za ponad 30 proc. ofiar.

Przyjęty w ubiegłym tygodniu przez Radę Ministrów projekt ustawy o ruchu drogowym to m.in. próba ograniczenia wypadków z udziałem najmłodszych. Jeśli przejdzie przez Sejm i doczeka się podpisu prezydenta,...

7269

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]