Reklama

Cierpliwość pątnika

Cierpliwość pątnika

01.08.2007
Czyta się kilka minut
Turystyka pielgrzymkowa w polskim wydaniu skażona jest tymi samymi błędami, co "świeckie wycieczki autokarowe. Z cwaniackim zacięciem, jak najszybciej, jak najtaniej, jakoś to będzie.
P

Po tym, jak autokar z wiernymi z diecezji szczecińsko-kamieńskiej spadł w przepaść, klienci biur turystycznych dopytują się o każdy szczegół wykupionych podróży autokarowych. W rybnickim biurze San Antonio pracownicy musieli dziesiątki razy odpowiadać na pytania o wiek kierowców, markę i rocznik autokaru. Zdarzały się wyzwiska, z wyjazdu zrezygnowała jedna osoba.

W Orlando Travel, które organizowało tragiczny wyjazd do La Salette, telefony inne: z całego kraju dzwonią księża i dawni klienci z wyrazami wsparcia, podnoszą na duchu, mówią "Jesteście najlepsi, modlimy się za nich i za was".

Setkom artykułów w gazetach, programom telewizyjnym, spekulacjom, śledztwu, łzom rodzin tych, co wyjechali do La Salette, z uwagą przyglądają się piloci wycieczek i kierowcy. Część nie chce występować pod nazwiskiem - czasy są trudne i zbyt długi język może...

11060

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]