Reklama

Byle nie ksiądz w cywilu

Byle nie ksiądz w cywilu

04.12.2005
Czyta się kilka minut
Boję się, żeby ludzie nie traktowali mnie jak pół-księdza - mówi Bogdan. - Bo diakon stały nie ma rywalizować w parafii z proboszczem.
K

Ks. Krzysztof Dębiec, dyrektor Ośrodka Formacji Diakonów Stałych w Przysieku koło Torunia: - W Kościele w Polsce wciąż pokutuje myślenie, że bez księdza nic się nie może dziać. Najwyższy czas to zmienić. Mają w tym pomóc diakoni stali, którzy zaangażują się w odnowę duszpasterską.

Nowe powołanie

Bogdan. Dziennikarz telewizyjny, żonaty, dwoje dorosłych synów. Od dziecka blisko ołtarza: ministrant, potem lektor, wreszcie nadzwyczajny szafarz Eucharystii, czyli świecki udzielający Komunii. W młodości myślał o kapłaństwie. W końcu wybrał świeckie studia teologiczne. Ożenił się.

- Małżeństwo wybrałem świadomie - zastrzega. Nigdy nie żałował, że nie został księdzem. Na początku lat 80. razem z żoną wstąpił do Odnowy w Duchu Świętym:

- Tam nauczyłem się, co znaczy czuć się odpowiedzialnym za Kościół....

8615

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]