Reklama

Brudna szarża Trumpa

28.02.2022
Czyta się kilka minut
Były prezydent USA jest znów aktywny w mediach społecznościowych. Ale jego kłopoty prawne i wypowiedzi na temat agresji Putina zmniejszają szanse na powrót do Białego Domu. Tym bezpieczniej dla świata.
Donald Trump, były prezydent USA, ogłasza inaugurację nowej aplikacji społecznościowej, Waszyngton, 21 lutego 2022 r. ALEXEI NIKOLSKY / TASS / GETTY IMAGES
S

Strach pomyśleć, jak wyglądałaby dziś reakcja Stanów Zjednoczonych na rosyjską inwazję na Ukrainę, gdyby to Donald Trump rządził nadal w Białym Domu.

Podczas gdy prezydent Joe Biden wykonał najpierw „jedną wielką operację na rzecz zachowania pokoju” (tak były premier Ukrainy Arsenij Jaceniuk nazwał wyprzedzające działania prezydenta USA, które miały zapobiec rosyjskim prowokacjom, w oczach świata uzasadniającym inwazję Putina), a teraz nakłada na Moskwę kolejne surowe sankcje, to jego poprzednik… wychwala publicznie Władimira Putina.

Były przywódca USA kontrowersje wzbudził jeszcze przed rosyjską inwazją, rozpoczętą w miniony czwartek. W wywiadzie dla amerykańskiego programu radiowego „The Clay Travis and Buck Sexton Show” wypalił, że uznanie przez ­Putina niepodległości obu donbaskich „republik ludowych”, donieckiej i ługańskiej, było „genialne”. Przekonywał przy tym,...

5406

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Tak, chcę
czytać więcej »

Masz już konto? Zaloguj się

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]