Reklama

Ładowanie...

Bojkotujcie nas!

13.09.2011
Czyta się kilka minut
Joseph Dana, izraelski pisarz i bloger: Jeśli chcecie pomóc Palestyńczykom, najlepszą formą jest bojkot Izraela. Polska współpracuje militarnie z Izraelem. Może warto rozmawiać o zerwaniu tej współpracy? Rozmawiała w Izraelu Zuzanna Radzik
Joseph Dana / fot. archiwum prywatne
Z

Zuzanna Radzik: Chciałam podsumować z Tobą tegoroczne polityczne lato w Izraelu.

Joseph Dana: Ono się jeszcze nie skończyło...

Owszem, a zaczęło się od "Flotylli Wolności". Miałeś z nią płynąć jako korespondent.

Niezależnie, czy uważamy, że Gaza jest oblężona, czy okupowana, izraelska reakcja na tych kilka statków z obywatelami Zachodu przejętymi sytuacją Palestyńczyków pokazała, że Izrael żyje w stanie mentalnego oblężenia. Izrael straszył dziennikarzy 10-letnim zakazem wjazdu, jeśli popłyną z "Flotyllą", kłamał o motywacji pasażerów "Flotylli". Tymczasem na jednym z jej statków była grupa obywateli USA, niektórzy byli Żydami, niektórzy nawet ocalonymi z Holokaustu, a nie mogli popłynąć do Gazy z pokojową misją humanitarną.

Jaka Twoim zdaniem była intencja...

9434

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]