Reklama

Bojkotujcie nas!

Bojkotujcie nas!

13.09.2011
Czyta się kilka minut
Joseph Dana, izraelski pisarz i bloger: Jeśli chcecie pomóc Palestyńczykom, najlepszą formą jest bojkot Izraela. Polska współpracuje militarnie z Izraelem. Może warto rozmawiać o zerwaniu tej współpracy? Rozmawiała w Izraelu Zuzanna Radzik
Joseph Dana / fot. archiwum prywatne
Z

Zuzanna Radzik: Chciałam podsumować z Tobą tegoroczne polityczne lato w Izraelu.

Joseph Dana: Ono się jeszcze nie skończyło...

Owszem, a zaczęło się od "Flotylli Wolności". Miałeś z nią płynąć jako korespondent.

Niezależnie, czy uważamy, że Gaza jest oblężona, czy okupowana, izraelska reakcja na tych kilka statków z obywatelami Zachodu przejętymi sytuacją Palestyńczyków pokazała, że Izrael żyje w stanie mentalnego oblężenia. Izrael straszył dziennikarzy 10-letnim zakazem wjazdu, jeśli popłyną z "Flotyllą", kłamał o motywacji pasażerów "Flotylli". Tymczasem na jednym z jej statków była grupa obywateli USA, niektórzy byli Żydami, niektórzy nawet ocalonymi z Holokaustu, a nie mogli popłynąć do Gazy z pokojową misją humanitarną.

Jaka Twoim zdaniem była intencja...

9434

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]