Reklama

Bezpieczniej niż w aucie

Bezpieczniej niż w aucie

18.03.2008
Czyta się kilka minut
Steph Davis, mistrzyni wspinaczki wyczynowej: Przez całe życie z pasją się uczyłam: literatury, fortepianu... Moje zetknięcie ze wspinaczką było niczym odkrycie nowego świata. Musiałam uczyć się wszystkiego od początku, ponieważ wcześniej nie byłam nawet sportowcem. (Rozmawiał Bartek Dobroch)
B

Bartek Dobroch: Kiedy przeżyłaś swoje pierwsze górskie "wielkie zauroczenie"?

Steph Davis: Pierwszą górą, w której się zakochałam, był Longs Peak w Colorado z jego wielką ścianą Diamond. Wcześniej wspinałam się tylko skałkowo, więc to było pierwsze górskie doświadczenie. Są miejsca, które darzę podobnym uczuciem co ludzi, więc postrzegam je jak ważne postaci z mojego życia. Są jego istotną częścią.

Do 18. roku życia ćwiczyłaś głównie grę na fortepianie albo czytałaś książki. Potem studiowałaś literaturę. Dziś jesteś jedną z najlepiej wspinających się kobiet na świecie. Co było przyczyną tak radykalnej zmiany w życiu?

Wychowywałam się z bratem w mało sportowej akademickiej rodzinie. Coś musiało jednak we mnie drzemać... Powodem mógł być mój pęd do nauki. Rzeczywiście przez całe...

13648

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]