Reklama

Ładowanie...

Będą patrzeć na Tego, którego przebili

26.03.2007
Czyta się kilka minut
Czas Wielkiego Postu coraz bardziej się kurczy. Za dwa tygodnie, podczas najważniejszej liturgii w roku, sprawowanej w Wielką Noc Paschalną, Kościół zapyta nas o chrzest - o to, czy chcemy odnowić przyrzeczenia chrzcielne i jeszcze raz przylgnąć do wszystkich darów, które ten sakrament wniósł w nasze życie.
D

Do tego dialogu ("Czy wyrzekasz się grzechu... wszystkiego, co prowadzi do zła... szatana? Czy wierzysz w Boga Ojca... w Jezusa Chrystusa... w Ducha Świętego, święty Kościół powszechny, obcowanie świętych, odpuszczenie grzechów, zmartwychwstanie ciała i żywot wieczny?") prowadzi nas w tym roku medytacja nad zdaniem z Janowej Ewangelii: "Będą patrzeć na Tego, którego przebili". Papież Benedykt XVI, który nam taką refleksję podpowiedział, w swoim "Przesłaniu na Wielki Post 2007" pisze: "Z ufnością patrzymy na przebity bok Jezusa, z którego wypłynęły »krew i woda« (J 19, 34)! Ojcowie Kościoła uznali, że są to symbole sakramentów chrztu i Eucharystii. Za sprawą wody chrztu, dzięki działaniu Ducha Świętego, otwiera się przed nami niezgłębiona miłość trynitarza. Podczas Wielkiego Postu, pomni na nasz chrzest, jesteśmy wezwani, by wyjść z zamknięcia w sobie i w ufnym zawierzeniu...

4851

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]