Reklama

Będą patrzeć na Tego, którego przebili

Będą patrzeć na Tego, którego przebili

26.03.2007
Czyta się kilka minut
Czas Wielkiego Postu coraz bardziej się kurczy. Za dwa tygodnie, podczas najważniejszej liturgii w roku, sprawowanej w Wielką Noc Paschalną, Kościół zapyta nas o chrzest - o to, czy chcemy odnowić przyrzeczenia chrzcielne i jeszcze raz przylgnąć do wszystkich darów, które ten sakrament wniósł w nasze życie.
D

Do tego dialogu ("Czy wyrzekasz się grzechu... wszystkiego, co prowadzi do zła... szatana? Czy wierzysz w Boga Ojca... w Jezusa Chrystusa... w Ducha Świętego, święty Kościół powszechny, obcowanie świętych, odpuszczenie grzechów, zmartwychwstanie ciała i żywot wieczny?") prowadzi nas w tym roku medytacja nad zdaniem z Janowej Ewangelii: "Będą patrzeć na Tego, którego przebili". Papież Benedykt XVI, który nam taką refleksję podpowiedział, w swoim "Przesłaniu na Wielki Post 2007" pisze: "Z ufnością patrzymy na przebity bok Jezusa, z którego wypłynęły »krew i woda« (J 19, 34)! Ojcowie Kościoła uznali, że są to symbole sakramentów chrztu i Eucharystii. Za sprawą wody chrztu, dzięki działaniu Ducha Świętego, otwiera się przed nami niezgłębiona miłość trynitarza. Podczas Wielkiego Postu, pomni na nasz chrzest, jesteśmy wezwani, by wyjść z zamknięcia w sobie i w ufnym zawierzeniu...

4851

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]