Reklama

Barwy klubowe

Barwy klubowe

03.04.2006
Czyta się kilka minut
Lata 90. przyniosły w Polsce klubową eksplozję. Zaczęto na wzór zachodni tworzyć superkluby z efektownymi dancefloo­rami, feerią świateł i modnym rytmem disco, techno, house... Miejsca te szybko stały się stałym elementem kultury wielkomiejskiej. Dzięki temu "kluby kojarzymy z głośną muzyką, ostrymi, pulsującymi w ciemnościach kolorowymi światłami, alkoholem i tłumem młodych ludzi, ogarniętych dionizyjskim szałem. Polski klub niejedno ma jednak oblicze.
-

---ramka 421094|lewo|1---Istotą klubu jest wspólnota. To, co łączy osoby będące wewnątrz - gust (muzyczny, filmowy), preferencje seksualne, określona płaszczyzna zainteresowań itp., zakłada jednocześnie, że nie każdy tu pasuje. Kluby sportowe mają swoje barwy, określone stroje i znaczki. Ich odpowiednikiem w modnych klubach tanecznych i młodzieżowych jest karta klubowa i styl ubioru. Zewnętrzne elementy twojej tożsamości muszą być wyraźne i blisko spokrewnione z charakterem klubu. Nie chcemy przecież osób przypadkowych i zbyt odmiennych. Ma być przyjemnie.

Duże kluby komercyjne

Są w większych i mniejszych miastach, najwięcej oczywiście w stolicy. Tu odbywają się masowe imprezy, duże koncerty, głośne dyskoteki, wypromowane przedsięwzięcia. Obowiązuje w nich zazwyczaj cenzus majątkowy. Kartą klubową jest bilet wstępu - płacisz i...

10780

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]