Reklama

Bardzo brudny Harry

Bardzo brudny Harry

13.02.2012
Czyta się kilka minut
Wydawało się, że jest już przeszłością, a dziennikarze nie nabiorą się na jego show. Krzysztof Rutkowski jednak wrócił, wykorzystując słabość systemu, ludzką naiwność i tęsknoty za zastępującym państwo szeryfem.
P

Policja w Sosnowcu o uprowadzeniu półrocznej Madzi dowiaduje się 24 stycznia około godziny 18, od pracowników pogotowia ratunkowego.

– Opierali się na relacji Katarzyny W., która pomagającym jej lekarzom powiedziała, że została napadnięta, pobita i że gdy odzyskała przytomność, dziecka już nie było – mówi rzecznik śląskiej policji Andrzej Gąska.

Dziś wszyscy pytani przez nas policjanci zapewniają, że już od pierwszych chwil założyli dwie najpoważniejsze wersje: rzeczywiste uprowadzenie i winę rodziny.

– Tak każe abecadło tego rzemiosła. To wiedza ze statystyk, prac kryminalistycznych, zwykłego doświadczenia. Udział rodziny w przestępstwie funkcjonariusze po prostu musieli wziąć pod uwagę – tłumaczy gen. Adam Rapacki, który do stycznia jako wiceminister spraw wewnętrznych nadzorował pracę policji.

Jeszcze tego samego dnia Katarzyna W. opuszcza szpital....

15665

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]